نوشتن تاریخچه خانواده از اطلاعات اولیه

تحقیقات تبارشناسی هیجان انگیز است و در این فرآیند اسناد، فایل ها، تصاویر و یادداشت های متعددی را جمع آوری می کنیم. اما من گاهی فکر می‌کنم هدف از داشتن این همه اطلاعات چیست، مگر اینکه راهی برای گفتن داستان داشته باشیم، «آنچه اتفاق افتاده»، که نسل‌های آینده را مورد توجه و نشاط قرار دهد. چگونه از تحقیق در مورد تاریخچه خانوادگی خود به نوشتن تاریخچه خانوادگی می پردازید؟

بسیاری از ما فراتر از جزئیات اولیه تولد، ازدواج و مرگ، فراتر از سرشماری تحقیق کرده‌ایم و تلاش کرده‌ایم تا تاریخ «عمیق‌تر» زندگی اجدادمان را بیابیم. با این حال، همه ما می دانیم که این همیشه ممکن نیست. با بهترین اراده در جهان، گاهی اوقات تنها چیزی که داریم تعدادی تاریخ و مکان است، یک حرفه و نه چیزهای دیگر.

چگونه می توان داستان زندگی را با چنین جزئیات اساسی ساخت؟ اگر تاریخچه خانواده خود را می نویسید، شاید برای فرزندانتان، یا به عنوان هدیه ای برای اعضای خانواده خود، چگونه می توانید زندگی یک اجداد را جالب جلوه دهید در حالی که هر آنچه می دانید جزئیات تولد، ازدواج و مرگ او است؟

مانند کنار هم قرار دادن یک اره منبت مالی فوتبال لیورپول کاری اره مویی، کل بزرگتر از مجموع اجزای آن است. کمی از تاریخچه پس زمینه یاد بگیرید و چیزهایی که قرار است در جای خود قرار گیرند.

بگذارید خانواده خودم را مثال بزنیم. من اطلاعات زیادی در مورد بیشتر آنها ندارم به جز غسل تعمید معمولی، جزئیات سرشماری، روابط و تلفات. با این حال، با گردآوری حقایق شناخته شده، و با تحقیق در تاریخ و استفاده از منابع تصویری، زندگی نامه ای از جد خود جان جوگر بات را نوشته ام.

نکته کلیدی در یادگیری نیازهای موقعیت هایی است که جد شما در آن زندگی می کرده است. کتابی که به نظر من ارزشمند است سهم جزایر بریتانیا و ایرلند در اروپا است که تمام اخبار اصلی هر سال در تاریخ بریتانیا را شرح می دهد. اینترنت همچنین مملو از اطلاعات مفید، نقشه ها و تصاویر تصویری است که می توانید برای نشان دادن داستان خود از آنها استفاده کنید (مراقب کپی رایت تصاویر باشید و اگر شک دارید، اگر می خواهید کار خود را عمومی کنید، از مدیر وب سایت اجازه بگیرید). موزه ها، کتابخانه ها و مکان های عبادت نیز منبع خوبی برای تاریخ محلی محلی هستند.

در اینجا یک حذف کوچک از زندگی نامه جد من وجود دارد:

زمانی که جان جوگر بات و خواهر و برادرش در سال 1814 به دنیا آمدند، جهان سقوط ناپلئون را جشن می‌گرفت، بریتا آستن به تازگی پارک منسفیلد را منتشر کرده بود، و ادموند کین حرفه‌ای اولین حضور خود را در نقش شایلاک در تئاتر دروری ساید از جاده انجام داد.

در حالی که این اقلام اطلاعاتی در مورد شخص جد من چیزی ندارند، آنها زمینه را برای جهانی که او در آن قرار گرفته است تعیین می کنند.

کتاب‌های مربوط به تاریخچه لباس یا مسکن نیز بسیار مفید هستند، و دوباره می‌توانید وب‌سایت‌هایی درباره مد در طول اعصار پیدا کنید، که می‌تواند به شما کمک کند تا ایده‌ای درباره نحوه لباس پوشیدن اجدادتان پیدا کنید.

درباره دوچرخه‌های مکان‌هایی که تاریخچه خانوادگی شما در آن‌ها متولد شده و در آن زندگی کرده‌اید اطلاعاتی کسب کنید تا محیطی برای زندگی آنها فراهم کنید. در اینجا، من متوجه شدم که زندگی در جایی که جان به وجود آمد چگونه بود:

در زمان تولد JWB، نیوکاسل-آندر-لایم یک شهر به خوبی تعیین شده بود، با تأمین خوب، روشنایی گاز و روشی برای دریافت آب خوب. دو مکان عبادت داشت که معمولاً یکی از آنها مقدس بود. جایلز جایی که جان بعداً قرار بود ازدواج کند…… در این زمان شهری بسیار شلوغ و شلوغ خواهد بود که در جاده اصلی از لیورپول و منچستر به بیرمنگام و لندن قرار دارد.

هنگامی که این نوع اطلاعات را کشف کردید، چیزهای دیگری که در مورد آنها می دانید درست به نظر می رسند. وقتی فهمیدم که راه‌آهن جدید نیوکاسل را دور زد و تجارت اتوبوس کاهش یافت، واقعاً منطقی بود که چرا جان، یک سازنده، مدتی قبل از سال 1851 به بیرمنگام نقل مکان کرده است. شهر اکنون ساکت تر نیوکاسل-آندر-لایم.

به دنبال او در سرشماری، زندگی او از الگوی معمولی رئیس یک خانواده ویکتوریایی پیروی می کند. تولد پنج فرزند، مرگ همسرش، لوئیزا، ازدواج دوم او دو سال بعد و تولد فرزندان دیگر. با نگاهی به تعداد اتاق ها و با تحقیق در آدرس ها، می توان دریافت که با بهبود استاندارد مسکن، ثروت او در حال افزایش است. او از «شاغل» به «کارفرما» تبدیل می‌شود و در یک مقطع می‌دانیم که 10 نفر در اعضای خانواده زندگی می‌کنند، از جمله فرزندان ناتنی از ازدواج قبلی همسر دومش.

به کتاب‌های دوچرخه‌ها برگردیم، و اگر به تاریخ آموزش نگاه کنیم، می‌بینیم که قانون آموزش سال 1872 مدرسه را برای همه کودکان بین 5 تا 13 سال اجباری کرده است، بنابراین فرزندان جان احتمالاً در مدرسه مجاور دانش‌آموز بوده‌اند. سنت. کلیسای مارک

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *